3 Haziran 2011 Cuma

Uğur Böceğinin Hikayesi

Bugün sizlere uğur böceğinin hikayesini anlatacağım. Bu hikaye için güzel yıllara, anılara yelken açmamız gerekecek, yani çocukluğumuza...

Çoğu çocuk heyecanla avucuna konmasını bekler uğur böceğinin. Uğur böceği, avucunuzu açtığınız gibi konmaz avucunuza. Hileye başvurmanız gerekir. Onun yürüdüğü yöne doğru parmağınızı götürürsünüz ve elinize tırmanmasını beklersiniz. O tırmanmaya başladı mı, elinizde hafif bir karıncalanma ile o an içinizi kocaman bir mutluluk kaplar. Uğur böceği uçmadan hemen bir dilek dilemeniz gerekir. O esnada tutulan dilekler çocukları bir anda mutluluktan havalara uçurabilecek dileklerdir. Diledikten sonra dileğinizi tekerlemelerle (uç uç uğur böceği, annem sana terlik, pabuç alacak) uçmasını beklersiniz uğur böceğinin. Tekerleme biter bitmez kanatlanırsa uğur böceği avucunuzdan o an dünyanın en mutlu çocuğu siz olursunuz.

Yedinizde de olsanız benim gibi yirmi dördünüzde de olsanız (yaşlanmışız haberimiz yok) uğur böceğini gördüğünüzde heyecan kaplar bedeninizi, hafif bir gülümseme yerleşir dudaklarınıza. Uğur böceği sayesinde içinizin mutlulukla dolması için uğur böceğini öyle detaylı incelemenize gerek kalmaz. Onu hileyle avucunuza alıp dileğinizi dilediğinizde kanatlanması kafidir. Hal böyleyken bile bu derece mutlu oluyorsanız eğer uğur böceğini tanıdıktan sonra avucunuzu açtığınızda kanatlanıp avucunuza konduğunu düşünün. Dilediklerinizin gerçekleşmesi için onun kanatlanıp uçmasına gerek kalmadığını düşünün. O hep avucunuzda olur. O olmadığı zaman dilek dileyip avucunuzu açtığınızda gelip kendiliğinden avucunuza konar.

Bak uğur böceği, bu seferki dileğim senin için olacak. O avucunu açtığında ve de dilek dilediğinde kanatlanıp avucuna konacağın kişiyi bulasın ve dileklerinizin gerçekleşmesi için her daim onun avucunda kalasın. Uçma uğur böceği, bu kez senin dileğin gerçekleşsin...

7 yorum:

 1. ne de güzel dedin. ama ben o dilekten çoktan geçtim. :) belki kondum, diledim ve olmadığını görünce kanatlarımın altına alıp dileğimi çoktan uçtum gittim. yine de belli olmaz, bi daha ne zaman güzel bi avuç bulurum, o zaman bi daha dilerim.

  çoook teşekkür ederim. çok da güzel bi yazı oldu bu. :)

  ağlarım ama.

  YanıtlaSil
 2. huh! :) ben bile ağlarım, pek güsel olmuş gerçekten. ve katılıyorum dileğine mesut. çünkü anladım ki, kimse kendini düşünmekten uğur böceklerini düşünmüyor.

  mesela ben uğur böceklerinin, bir elimden öbürüne gezinmesinden hoşlanırdım ve uçmaları için uğraşmazdım. yazıdaki uğur böceğinin de böyle çocuklar çıkar umarım hep karşısına! :)

  YanıtlaSil
 3. ağla diye mi yazdık be yazıyı :D jakobi reca ederim. beisa senin de beğendiğine sevindim, dileğine aynen katılıyorum! :D

  YanıtlaSil
 4. 'smile though ur heart is aching.' :) - http://fizy.com/#s/1m9iyc

  YanıtlaSil
 5. Vuhuuuu şarkı iyiymiş jakobi :)

  YanıtlaSil
 6. tabi. kendisi bi charlie chaplin şarkısı cover'ıdır. :)

  YanıtlaSil
 7. müzik charlie chaplin'in tabi. kendisi söylememiş bildiğim kadarıyla. :)

  YanıtlaSil