19 Kasım 2011 Cumartesi

Bilinmeyene Mektuplar - 1

Sevgili bilinmeyen,

Sen aslında var mısın, bilinmez. Dışarıda bir yerlerde muhtemelen şu an yaptığım gibi gelecekteki sevgiline mektup yazmıyorsundur. Belki çok yakınımdasın, belki de kilometrelerce uzağımdasın. Belki seni hiç görmedim, belki de sürekli yanımdaydın bugüne dek. Ruhlar birbirlerine bir şekilde erişirlermiş. Kimi zaman, tesadüflerden bir köprü inşaa edilirmiş ruhlar için. Ruhlara kalan o köprünün ortasında birbirlerine kavuşmaları imiş. Kimi zaman da köprüye ihtiyaç yokmuş, tek yapılması gereken uzatılması gereken bir elmiş.

Senden ilk isteğim, sadece sevgili olma. Dost ol, arkadaş ol, can ol, sırdaş ol, hayatın anlamı ol. Benimle hiç kimse olmaya cesaret et, hiç kimse olalım önce. Çünkü, bizim hikayemiz o zaman, hiç kimse olduğumuzda  başlar. Zamanla beraber yazalım hikayemizi. Hikayemizde yarattığımız karakterler olalım. Hiç kimse olan biz, zamanla büyüyelim. Öğrenelim, keşfedelim birbirimizi. Bağlanalım birbirimize. Öğrendikçe yaklaşalım birbirimize. Zamanla sen ben ol, ben sen olayım.

Sevgili, güneşe bak. Baktığında kendi kadar, kendi biçiminde izi kalır gözünde. Bir leke bırakır neye baksan. Birbirimizin gözünde o ışık lekesi gibi olalım. Gözlerimi kapatınca, karanlık görüntüyü aydınlatan sen ol. Açınca gözlerimi, her bir hareketinde gözlerimin, gördüğüm her şeyin üzerinde sen belir.

Bizim bir şarkımız olsun, beraber dolaşırken söyleyeceğimiz. Bizi görenlere umudu, sevmeyi, mutluluğu, sevdayı hatırlatalım. Şarkımız Fikret KIZILOK'un Serserinim parçası olsun be sevgili, beraber söyleyelim her daim:

"Serserinim gün akşam bilmem.
Kalbinden başka yer mekan bilmem.
Kandil olmuş tutuşmuş, kül duman bilmem.
Güzel gözlerinin meyhanesinde.

Evvel zaman icindeymişiz
Dünya alem dışındaymışız
Her dem senin askındaymışız
Güzel gözlerinin meyhanesinde

Bir bilsen ki ne hallerdeyim
Kaybolmuşum nerelerdeyim
Bir gün dudakta bir gün tendeyim
Güzel gözlerinin meyhanesinde."

Her dem senin aşkında olayım, güzel gözlerinin meyhanesinde...

Kim bilir sevgili, belki de Kızıl Saçlı Kız sensindir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder