23 Mart 2012 Cuma

Cihan Kırmızıgül Tahliye Edildi

Adaletin rezalet diye okunduğu canım ülkemde 500'ün üzerinde tutuklu öğrenci arkadaşımız bulunuyor. Cihan Kırmızıgül poşu(puşi) taktığı için 2 yılı aşkın süredir haksız yere tutukluydu. Gerçek suçluların bırakın uzun süre tutuklu kalıp yargılanmamasını, haklarında dava bile açılmadığı; öğrencilerin, muhaliflerin, solcuların, aydınların, gazetecilerin saçma sapan deliller gösterilerek TMK'dan içeri tıkıldığı mükemmel bir adalet sisteminin kurbanlarından sadece biriydi Cihan. Bugün tahliye edildi (Halen puşi takmak suç unsuru olarak görülüyor ve beraat kararı çıkmadı. Yani tahliye edilmesine rağmen 45 yılla yargılanıyor).

Artık suçsuz yere içeride tutulan tutukluların tahliye edilişine sevinir olduk. Sevinip onunla aynı kaderi taşıyan yüzlercesi için "bir ümit" der olduk. Peki ömrünün en güzel yılları olan gençliğinin baharındaki Cihan'ın 2 yılının hesabını kim verecek? Cihan gibi içeride tutulan, işkence gören, hayatı karartılanların hesabını kim verecek? Adaletin hükümetin kirli oyunlarının temeli olduğu günümüzde cezaevleri şartlarının durumu ayrı bir vahim. Pozantı'da çocuklara yapılanlar rezaletin sadece bizim kısmen görebildiğimiz yüzü. İnsan hayatının hiçe sayıldığı ileri demokrasi(!) ile yönetilen bir ülkenin hayatından çaldığı ismi bilinmeyen, hikayeleri çoğu kişinin umrunda olmayan yüzlerce kişiden biriydi Cihan. Cihan'a özgürlük! diye haykırdığımız gibi haksız yere ömürlerinden çalınan tutuklular için özgürlük! diye haykırmak gerek.

Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytanlar olmamak için sonuna kadar "Yansak da dokunacağız!".  Haksız yere tutuklu olan öğrenci arkadaşlarımızın hepsini alacağız!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder