23 Nisan 2012 Pazartesi

23 Nisan Kutlu Olsun!?

Bugün 23 Nisan, neşe doluyormuş insan. Hangi vicdanlı insan çocukların hayatının zehir edildiği bu ülkede böyle bir günde neşeyle dolabilir ki? 

Devletin o masum, savunmasız çocukların tepesine yağdırdığı bombaları hediye olarak düşünenler belki. Unuttuk mu Roboski'de (Uludere) katledilen küçücük bedenleri? Hani henüz ömrünün ilkbaharının ilk günlerinde olan ve daha oynayacağı oyunları oynayamadan, geleceğe dair hayaller kuramadan katledilen savunmasız, masum çocukları? Bugün 23 Nisan Roboski'yi hatırladıkça nefretle doluyor insan!

Pozantı'da her türlü kötü muameleye maruz bırakılan çoğu Kürt çocukları olan çocukların aslında devletin dediği gibi terörist olduğunu düşünenler mesela neşeyle dolabilir. Unuttunuz mu, o dört duvar arasında çocukların ellerinden çocukluklarının nasıl alındığını? İşkenceden tutun da cinsel istismara kadar yetişkin bir bireyin psikolojisinin yerle bir olacağı, hayatının karartılacağı travmalar yaşatılan o küçücük çocuklara reva görüleni kaçınız hatırladı? Bugün 23 Nisan, küçücük bir çocuğun çocukluğundan ne ister bir devlet, hayret ediyor insan!

Hemen hemen her ay canilerin tecavüz ettiği o çocuklara, Adalet Sisteminin adil hakimleri(!) "Kendi rızasıyla!" demesini onaylayanlar belki de neşeyle doluyordur. Hatırlamaya gerek yok N.Ç'yi. Ondan sonra kaç farklı çocuğun hayatını kararttı vahşiler, caniler? Bugün 23 Nisan, insanlıktan çıkanları koruyan bir Adalet Sistemi nasıl var olur anlamıyor insan.

Daha neler neler. Çocuk yaşta gelin edilen küçücük çocuklar, 13 kurşunla katledilen Uğur KAYMAZ, Uğur gibi katledilen nicesi, dışarıda henüz 7 yaşındayken bir ailenin ekmek parasını kazanmaya çalışan çocuklar, herkesin hor gördüğü sokak çocukları ve nicesi. Şimdi söyleyin bana, bugün 23 Nisan, neler hisseder tüm bunları düşünebilen insan? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder