26 Mayıs 2012 Cumartesi

Yatıp Kalkıp Uludere Diyeceğiz!

150 gün önce bir katliam yapıldı. Unuttunuz mu tanınmayacak hale gelen Kürt çocuklarını? Biz unutmadık, unutturmayacağız. Emri verenler, sorumlular, katiller açığa çıkana, hesap verene dek haykıracağız sürekli!

Bu sabah, kardeşi, akrabaları katledilen Ferhat Encü gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Herhalde sen neden ölmedin diye gözaltına aldılar. İstanbul'da, Roboski'de yaşananları unutturmamak için bir eylem var bugün. Tam başlayacağı saatlerde ülkenin başbakanı hükümetine yakışır bir dille açıklamalar yaptı yine. Daha dün "Her kürtaj bir cinayettir!" diyen başbakan bugün: "Her kürtaj bir Uludere'dir." dedi. Biz unutmayanlar, unutturmayanlar sorumlular ortaya çıksın diye haykırırken kendi ağzıyla katilin devlet olduğunu itiraf etti RTE. Kürtaja, çocuk sayısına olan ilgisi bir tarafa, kullandığı dil insanı hayretler içerisinde bırakıyor. Kürtaja bu kadar takmasının sebebi de içindeki Kürt kelimesi midir diye düşünmeden edemiyor insan. 

Onlar katliamı meşrulaştırıp unutturmaya çalıştıkça biz haykırmaya devam edeceğiz, yatıp kalkıp Uludere diyeceğiz! Belki katlettikleri o küçücük bedenler kabusları olana dek. Olmayan vicdanları sızlayana dek. Katil Devlet hesap verecek! cümlesi kulaklarını sağır edene dek.

1 yorum:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil