2 Mayıs 2013 Perşembe

Bitmeyen Masal

Kapattın gözlerini usulca. Çok tanıdık bir gölün kıyısında açtın gözlerini. Özlemişsin burayı, gizli mabedinizi. Burayı gözlerinizle inşaa etmişsiniz günler önce henüz birbirinizi hiç görmeden. Günlük hayatın sıkıntılarından kaçıp, kilometrelerce uzakta olsanız bile birbirinizden, elele tutuşup dolaşmanız için gizli mabedinizde gözlerinizi kapatmanız yeterliymiş. Bu kadar kısa sürede böyle bir güzelliği nasıl inşaa ettiğinize sen de şaşırıyorsun. Ama kalbinin derinliklerinde şaşırmana sebep olan bu sorunun cevabının yattığını da biliyorsun. Yine de hayret ediyorsun, belki de kendine hayret ettiğin için korkuyorsun son zamanlarda. 

Ayağa kalkıyorsun, göle açılmanızı sağlayan sandalı görüyorsun. Gülümsüyorsun elinde olmadan. Sen gülümsediğinde nerede olduklarını merak ettiğin kuşlar, kelebekler sarıyor etrafını. O kadar çok özlemişler ki seni kızıyorsun biraz kendine. Sandala binip karşı tarafa gitmek istiyorsun. Yüreğinin derinliklerinden gelen bu isteği bastırıyorsun sebepsiz. Dolanıyorsun etrafta kuşlarla. Baktığın her köşede resmettiğiniz anılarınız var. Bu kadar kısa sürede bu kadar güzel anıyı nasıl resmettiğinize şaşırıyorsun. Bu sorunun cevabının da kalbinin derinliklerinde yattığını biliyorsun, ama yine de hayret ediyorsun, belki de kendine halen hayret ettiğin için kurtulamıyorsun korkularından. 

Geri dönüyorsun gölün kenarına. Bu sefer kalbinin sesini dinleyip biniyorsun o sandala. Sandal karşı tarafa doğru usul usul ilerlerken, sandala bindiğin tarafa bakıyorsun ve düşünmeye devam ediyorsun. Birden gözün sandala yakın bir yerlerde yüzen bir balığa takılıyor. Sonra birlikte daldığınız ilk hayallerinizden tekinde gördüğünü hatırlıyorsun o balığı. Okyanusların altında size eşlik eden balık olduğunu hatırlayınca gülümsüyorsun yine. Sen gülümseyince kayık hızlanıyor ve gölün karşı tarafında seni bekleyeni görünce şaşırıyorsun. Bu kez şaşırmana hayret ediyorsun, mutlu olman gerektiğini biliyorsun çünkü. Yaklaştıkça seni bekleyene, içindeki korku terkediyor yüreğini. 

Yüreğinde var olanı görüyorsun artık açık bir şekilde sandaldan inince. Kollarını açmış seni bekliyor bu hayali yarattığın kişi. O zaman anlıyorsun, bunun sizin masalınızın henüz başlangıcı olduğunu. Biliyorsun bu masalın güzel bir şarkı eşliğinde yazılmaya devem edeceğini. Haydi durma aç şimdi gözlerini, ve gör aynada güzel gözlerinin meyhanesindekini...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder